Jesienią trudniej nam o podejmowanie aktywności fizycznej - bieganie i rowerowe wycieczki nie są tak przyjemne, jak latem, a spacery - krótsze, ograniczone do minimum. Warto jednak pamiętać, że nasze ciało potrzebuje ruchu, a aktywność fizyczną możesz podejmować również w domu. Tam przecież czujesz się najlepiej 🙂

Charming family spends time in the gym

Decydując się na trening w domu zapewniasz sobie komfort psychiczny - nie martwisz się o towarzystwo obcych Tobie osób, ćwiczysz w domowym zaciszu, przy ewentualnej obecności domowników. Nie martwi Cię dojazd na siłownię czy do klubu fitness, nie ponosisz kosztów związanych z zakupem karnetu czy wypożyczeniem sprzętu. Dużym plusem ćwiczeń w domu jest również dowolność czasowa - domowy trening możesz wykonać w każdej chwili.
Dowolność czasowa niesie za sobą ryzyko - szybciej może zabraknąć Ci motywacji do rozpoczęcia ćwiczeń. Pamiętaj, że powodzenie i efektywność domowych ćwiczeń zależą tylko od Ciebie!

Czego potrzebujesz do ćwiczeń w domu?

Po pierwsze - motywacji i chęci!
Będziesz potrzebować również:
- przestrzeni,
- odpowiedniego stroju i butów,
- maty do ćwiczeń.

Od czego zacząć? Koniecznie od rozgrzewki! Nie zapominaj o niej - ćwiczenia w domu nie są zwolnione z ryzyka pojawienia się kontuzji. Dzięki rozgrzewce zwiększysz również możliwość wysiłkową treningu.
Jak się rozgrzać? Warto zacząć od ćwiczeń wpływających na tętno, jak na przykład pajacyki. Nie zapomnij też o mięśniach i stawach - rozgrzewkę skup na biodrach, nogach i rękach - wymachuj nimi i wykonuj okrążenia. Rozgrzewka powinna zająć Ci około 10 minut.
Często ćwiczącym wydaje się, że rozgrzewka to zbędna część treningu. Pamiętaj jednak, że dzięki niej przygotujesz swoje ciało do wzmożonej aktywności i zmniejszysz możliwość wystąpienia kontuzji.
Pamiętaj też, że trening w domu w niczym nie powinien ustępować aktywności podejmowanej na siłowni czy klubie fitness. Nie pozwól, żeby Twoje ćwiczenia codziennie były takie same. Z czasem przestaną one sprawiać Ci trudność - nie spoczywaj na laurach, podnoś poprzeczkę!

Wspieramy Ciebie i Twój rozwój, dlatego w najbliższym czasie zaproponujemy Ci kilka ćwiczeń, które z powodzeniem zrealizujesz w domu. Powodzenia! Niech ta jesień będzie aktywna!