Spacer należy do najprostszych i właściwie podstawowych aktywności fizycznych, które podejmujemy latem. Warto jednak pamiętać, że nasze podejście do spacerowania powinno być odpowiedzialne – nie zapominajmy o wygodnym stroju i sportowym obuwiu!

Niewielu z nas wie, że spacerować powinniśmy około pięciu kilometrów dziennie. To idealna alternatywa dla tych z nas, którym nie po drodze z ćwiczeniami na siłowniach, czy bieganiem i pływaniem. Jeśli jeszcze nie czujesz, że masz ochotę na spacer, przeczytaj o korzyściach, jakie płyną z uprawiania tej aktywności 🙂

Dotlenisz swój umysł

Zgadza się, kondycja psychiczna jest równie ważna! Przyczyniają się do niej przede wszystkim świeże powietrze i szybsze krążenie krwi… a do tego możliwość zwiedzenia urokliwych miejsc!

Spacerując na świeżym powietrzu, zwiększasz swoją pewność siebie i redukujesz stres. Spacer pomaga również odzyskać balans 🙂

Zapobiegniesz kłopotom zdrowotnym w przyszłości

Regularne spacery zapobiegają osteoporozie – pomagają utrzymać odpowiednią gęstość kości. Jeśli osteoporoza już Cię dotknęła – nie rezygnuj z pomysłu wyjścia na spacer! Nie zaszkodzi, a pomoże! W ten sposób możesz powstrzymywać jej rozwój.

Spacerowanie zmniejsza również ryzyko zachorowania na demencję starczą. Spacer na świeżym powietrzu pomaga ochronić mózg przed zaburzaniem funkcji poznawczych. Twój umysł będzie w odpowiedniej kondycji, jeśli zapewnisz mu 30 minut aktywności pięc razy w tygodniu. Wiele za niewiele 🙂

Zrzucisz zbędne kilogramy

Spacerując, spalasz kalorie! Spacer to nic innego jak trening cardio o zmniejszonej intensywności. Najważniejsze, żeby spacerować regularnie. Dzięki temu zwiększysz metabolizm, a lekki wysiłek nie sprawi, że będziemy mieć ochotę na słodycze.

Dzięki spacerom poprawiamy również kondycję swojego ciała i skóry. Nasze mięśnie z czasem staną się bardziej napięte, a skóra zyska blask – nie bez znaczenia jest jej dotlenienie!

Będziesz żyć dłużej

Zgodnie z wynikami badań, 20-minutowy spacer każdego dnia wystarczy, żeby zredukować ryzyko przedwczesnej śmierci o około 30%. Osoby, które zaczęły uprawiać aktywność fizyczną, odczuwają poprawę zdrowia.
Spacery obniżają ciśnienie krwi, zmniejszają ryzyko zawału serca oraz redukują wystąpienie udaru.