Kto powiedział, że nordic walking uprawiamy tylko w górach? Mamy nadzieję, że nikt! Okoliczności przyrody nie mają tutaj żadnego znaczenia!:)

Nordic walking to dyscyplina bardzo uniwersalna pod względem wieku – zalecana jest również osobom starszym. Dzięki podjęciu tej formy aktywności w każdym wieku możemy zadbać o swój organizm.

Wesprzesz swój kręgosłup

Zapomnij o tym, że nordic walking szkodzi Twojemu kręgosłupowi! Wręcz przeciwnie – ta dziedzina doskonale sprawdzi się u tych, którzy zmagają się z przeciążeniem stawów. Dzieje się tak, ponieważ dzięki kijkom ciężar ciała rozkładany jest równomiernie.

Zapobiegniesz otyłości

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z konsekwencji płynących z bycia otyłym. Polecamy – kijki w dłoń! Dzięki regularnym marszom spalamy tkankę tłuszczową, przyspieszamy przemianę materii i utrzymujemy prawidłową masę ciała.

Nordic walking to sport bezpieczny dla tych, którzy mają już na swoim koncie nadprogramowe kilogramy – dzięki kijkom nie obciążamy stawów.

Podniesiesz aktywność większości mięśni

Marsz z kijkami pobudza niemal 90% naszych mięśni! Pracuje dół, góra i środek 🙂 Warunek jest jeden – spacerujemy prawidłowo!

Sprawisz sobie przyjemność

Spacer, zwłaszcza ten z kijkami, podniesie Twoją odporność na stres i sprawi, że odetchniesz pełną piersią! 🙂 Ogromnym plusem nordic walkingu jest brak barier. Dyscyplina ta jest łatwa od opanowania i właściwie nie wymaga wyjątkowej sprawności fizycznej. Można ją uprawiać wszędzie, bez względu na wiek, formę, umiejętności i zasobność portfela! 🙂