Pływanie – czy tylko nam kojarzy się z relaksem? Mamy nadzieję, że nie, bo to rodzaj aktywności fizycznej, który jest idealnym połączeniem intensywnego treningu z… odpoczynkiem!

Pływanie zaliczamy do treningu aerobowego, podobnie jak np. bieganie czy jazda na rowerze. Jest to ten rodzaj aktywności, który silnie wpływa na nasze całe ciało. Więcej o korzyściach przeczytacie niżej 🙂

Wysmuklisz całe ciało

Pływanie to właściwie nieodczuwalne dla nas pokonywanie oporu wody – trening jest bardzo intensywny, a my nie do końca mamy tego świadomość.

Przy połączeniu regularnego treningu na basenie z odpowiednią dietą, już po kilku tygodniach możemy zauważyć zachodzące w naszym ciele zmiany – na plus oczywiście!:)

Nie obciążasz stawów

Tę formę aktywności fizycznej polecają ortopedzi i fizjoterapeuci. Wszystko dlatego, że woda pozornie odciąża nasze ciało. Dlatego właśnie pływać warto w każdym wieku – jeśli jesteś osobą starszą, masz kłopoty z kręgosłupem lub nadwagę – spróbuj, bo naprawdę warto!

Zwiększysz pojemność płuc

Pływanie pozytywnie wpływa na układ oddechowy – z czasem pojemność naszych płuc zwiększa się. Dlatego też taką aktywność poleca się osobom, które przeszły zawał serca. Dzięki pływaniu pobudzamy układ krążenia.

Odpoczniesz

Choć pływanie jest sportem bardzo angażującym, to należy pamiętać, że najlepiej połączyć przyjemne z pożytecznym. Pływaj i ciesz się tym! Nie sil się na przepłynięte baseny, korzystaj z chwili, w której przy przemieszczaniu się w wodzie możesz również zregenerować swój umysł!