Rolki latem to sportowe must do! 🙂 Sprzyjać będzie nam piękna pogoda i wspaniałe towarzystwo!

Poza idealnym sposobem spędzania wolnego, letniego czasu, jazda na rolkach przynosi wiele dobrego naszemu ciału. Już po miesiącu regularnej aktywności nasze mięśnie i skóra odpowiedzą sprężystością 🙂 A to dopiero dobry początek!

Nadprogramowe kilogramy zostawiasz za sobą

Godzina jazdy na rolkach to prawie 700 spalonych kalorii! Oznacza to mniej więcej tyle co szybki i przyjemny sposób na pozbycie się dodatkowych kilogramów 🙂 Zwłaszcza, że pracują te partie ciała, z którymi przy diecie walczymy najdłużej, a więc brzuch, pośladki i nogi! 🙂

Nadasz kształt mięśniom

Podczas jazdy na rolkach najbardziej angażujemy dolne partie ciała, co nie oznacza, że góra nie pracuje! Wręcz przeciwnie – rolki pobudzają wszystkie mięśnie!

Co zyskasz dzięki regularnym rolkowym przejażdżkom? Podniesione i zaokrąglone pośladki oraz wysmuklone uda. To jednak nie koniec… wyrzeźbisz również mięśnie brzucha, dzięki czemu stanie się on bardziej płaski!

Wzmocnisz serce i dotlenisz organizm

Jazda na rolkach to jedna z aktywności aerobowych, które wywierają świetny wpływ na kondycję naszego serca. Dzięki regularnym treningom najważniejszy mięsień będzie silny i bardziej wytrzymały, a cały układ krwionośny będzie funkcjonował lepiej.

Pamiętaj, że jazdy na rolkach nie uprawiamy nigdzie indziej, jak na świeżym powietrzu! Korzystaj z tego latem, dzięki tej aktywności dotlenisz organizm. Twój mózg będzie lepiej funkcjonował, poprawi się także przemiana materii, Twoja pamięć będzie lepsza, a energia – niespożytkowana! 🙂

Zredukujesz ból pleców

Dzięki treningom na rolkach wzmacniasz mięśnie swoich pleców, w szczególności te znajdujące się w najbliższej okolicy kręgosłupa.

Im silniejsze są Twoje mięśnie, tym mniej dokucza Ci ewentualny ból. Skorzystaj z tego w szczególności jeśli prowadzisz raczej siedzący tryb życia! 🙂

Zapobiegniesz cukrzycy

A to dzięki ćwiczeniom na świeżym powietrzu! Organizm skuteczniej stabilizuje poziom cukru we krwi.

Tym, którym doskwiera cukrzyca, lub są na nią narażeni, zaleca się treningi aerobowe pięć razy w tygodniu.