Letnia jazda na rowerze to sama przyjemność! Możemy zrezygnować z miejskiej przestrzeni i udać się w nieznane, pełne uroków natury miejsca! Malownicze bezdroża czekają!

Rowerowe wycieczki to idealna okazja na spędzenie czasu z bliskimi i przyjaciółmi, możliwość dotarcia tam, dokąd nie dojedziemy samochodem. A przy tym z jazdy rowerem płynie o wiele więcej, być może nieznanych nam dotychczas, korzyści 🙂

Spalisz zbędne kalorie

Dzięki rowerowym wycieczkom tracimy zbędne kilogramy i poprawiamy ogólną kondycję fizyczną naszego ciała. Podczas uprawiania tej aktywności wpływamy na sprawność układu naszych mięśni, układu oddechowego oraz krwionośnego.

Godzina spokojnej jazdy to około 500 spalonych kalorii! A pobudzone mięśnie sięgną po energię do naszych komórek tłuszczowych! Im trudniejszy teren, tym więcej „zgubionych” kalorii – wyboisty teren spali ich aż 700!

Poprawisz kondycję Twojego ciała

Podczas jazdy na rowerze największą pracę wykonują nasze nogi – uda, łydki oraz stopy. Dzięki tej aktywności fizycznej wysmuklamy uda i łydki, wzmacniamy mięśnie bioder, brzucha i grzbietu, ale również gimnastykujemy kręgosłup.

Warto też pamiętać, że jazda rowerem zwiększa wentylację całego organizmu, przez co zapobiegamy żylakom i przeciwdziałamy zakrzepom. Przy jeździe rowerem aktywizujemy też mięśnie brzucha i pleców oraz biodra i przedramiona – a to dzięki konieczności utrzymania steru 🙂

Podniesiesz poziom endorfin

Rower to więcej hormonów szczęścia 🙂 Dzięki regularnej jeździe jesteśmy bardziej zrelaksowani i lepiej radzimy sobie ze stresem. To też świetny sposób na pozbycie się emocji negatywnych. Pamiętajmy również, że wspólne wycieczki rowerowe to zacieśnianie więzi! Natura, uśmiech, rozmowy – to wszystko idealnie wpłynie na nasz stan psychiczny!