Tylko od Ciebie zależy, czy dostarczysz do swojego organizmu wystarczającą ilość wody i zapewnisz sobie właściwe funkcjonowanie.

O dobrodziejstwach, jakie daje nam regularne picie wody, mówi się praktycznie bezustannie.

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że utrata nawet 1% wody skutkuje uczuciem zmęczenia i powoduje problemy z koncentracją. Idąc dalej – dziesięcioprocentowy niedobór wody może zagrozić funkcjom życiowym.

Dzięki regularnemu spożywaniu wody wpływamy na:

– poprawę trawienia,
– oczyszczanie organizmu,
– wsparcie w odchudzaniu,
– poprawę wyglądu skóry i jej elastyczność,
– walkę z cellulitem,
– regulację temperatury organizmu,
– redukcję zmęczenia,
– poprawę wytrzymałości i sprawność fizyczną,
– zapobieganie dolegliwościom.

Regularne spożywanie wody jest szczególnie istotne, jeśli przebywamy w ciepłym pomieszczeniu, spożywamy duże ilości kawy i herbaty, a także jeśli jesteśmy aktywni fizycznie.

Warto też pamiętać, że woda jest niezmiernie ważna dla organizmu dziecka. Odpowiada i wspiera prawidłowy rozwój najmłodszych.

Jak pić wodę?

Przede wszystkim – regularnie! Pamiętajmy, że lepiej jest pić wodę częściej, a w mniejszych ilościach, dzięki czemu nasz organizm lepiej przyswoi płyny. Jeśli przyjmiemy jednorazowo zbyt dużą ilość wody, możemy doprowadzić do wypłukania soli mineralnych.

Warto, żebyśmy sięgali po szklankę wody zaraz po przebudzeniu. Wypicie jednej szklanki wody z samego rana pozwoli nam na uzupełnienie niedoborów, które powstały w nocy. Pobudzimy również procesy przemiany materii.

 

Pamiętaj: woda to naturalne zdrowie!