Zima, choć nie dała się we znaki, powoli zamienia się w wiosnę. Co zrobić, żeby uniknąć męczących objawów przesilenia?

1. Pij dużo wody

Podstawą dla dobrego samopoczucia jest właściwe nawodnienie naszego organizmu. Pij więc zalecaną ilość wody, zwracając uwagę na jej temperaturę. Najlepsza dla człowieka jest woda w temperaturze pokojowej, a nawet nieco cieplejsza. Staraj się nie pić zimnej wody, ogranicz również napoje chłodzone w lodówce.

Poza wodą sięgaj po herbaty – białą, zieloną oraz herbaty ziołowe, przynoszące Twojemu organizmowi korzyści zdrowotne.

2. Sięgaj po zielone warzywa

Wpływają one pozytywnie na pracę naszego organizmu, zwłaszcza wątroby i pęcherzyka żółciowego. Pisząc o warzywach zielonych mamy na myśli między innymi szpinak, brokuły, jarmuż oraz wszystkie sałaty.

Pamiętaj, że jest wiele sposobów na warzywa – nie musisz sięgać wyłącznie po najprostszą formę ich jedzenia. Gotuj zupy i dania zawierające wiele pełnych witamin produktów!

3. Zadbaj o minerały

Zima to czas, w którym tracimy ich wiele. Zadbaj więc, żeby dostarczyć ich do organizmu jak najwięcej. Sięgaj więc po owocowe i warzywne soki, a przede wszystkim – po wysoko zmineralizowaną wodę.

4. Postaw na aktywność

Postaraj się, żeby codziennie zapewnić sobie choć odrobinę ruchu. Wyjdź na spacer, podejmij domowy trening, wybierz się na rowerową wycieczkę. Pamiętaj, że wiosenne słońce potrafi zdziałać cuda dla naszego samopoczucia!