Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia – czas, który w większości spędzamy przy stołach pełnych pysznego jedzenia! Taki urok Świąt! 🙂 Mamy dla Was kilka sposobów na to, jak poradzić sobie ze świątecznym przejedzeniem.

Po pierwsze…

jedz mniejsze porcje – lepiej skosztować każdej świątecznej potrawy, niż później żałować, że brak nam miejsca na te wszystkie pyszności! 🙂

Po drugie…

jeśli zdecydowanie odrzucasz naszą pierwszą radę 😀 Pij dużo wody, która przyspieszy trawienie!

Po trzecie…

ruch to zdrowie! Może krótki spacer? Zaproponuj rodzinie i bliskim! Wspólny spacer jeszcze nikomu nie zaszkodził, a na pewno urozmaici wspólne świętowanie. Świeże powietrze zdecydowanie wskazane!

Po czwarte…

poćwicz swój brzuch – bardzo delikatnie. To proste ćwiczenie pobudzi krążenie w układzie trawiennym i zapobiegnie zastojom pokarmu.

Wstań, zrób wdech i wydech, a następnie, na bezdechu próbuj wciągnąć na chwilę brzuch: przyciągaj okolice żołądka i brzuch jak najbliżej kręgosłupa. Puść, odetchnij i powtórz ćwiczenie kilka razy.

Po piąte…

stara metoda – ciepła herbata. Może być czarna lub zielona – rozgrzewa, pobudza wydzielanie soków żołądkowych oraz wspomaga trawienie tłuszczów. Jeśli się przejemy należy unikać zimnych napojów i deserów!

Po szóste…

wigilijny kompot z suszu. Ten napój jest znakomitym antidotum na przejedzenie. Reguluje bowiem trawienie i pracę jelit. Pamiętaj, że powinien być ciepły.

Po siódme…

zrezygnuj ze słodkich napojów! Jeśli czujesz się pełny, całkowicie zrezygnuj z zimnych, słodkich, gazowanych napojów, które nie tylko zawierają duża liczbę kalorii, ale nasilają dolegliwości związane z przejedzeniem. Pij dużo wody mineralnej, dzięki której rozrzedzisz soki żołądkowe i zmniejszysz uczucie głodu.

Po ósme…

dbaj o dobry nastrój przy stole! Śmiech to zdrowie – śmiejcie się więc dużo i korzystajcie z tego pięknego, świątecznego czasu!