Dla niektórych szklanka wody z cytryną jest nieodłącznym elementem każdego poranka. Picie wody z cytryną codziennie rano to również rekomendacja większości dietetyków oraz osób promujących zdrowy styl życia. Jakie korzyści osiągamy, dzięki takiej praktyce? Co dobrego oferuje nam woda z cytryną?

Bez nazwy-1

A te ochraniają nasze DNA przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki. Dzięki temu wpływają na zmniejszenie ryzyka nowotworu czy chorób układu krążenia. Dzięki wodzie z cytryną obniżamy ciśnienie krwi i chronimy przed cukrzycą.

Kwas cytrynowy zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych. Dodatkowo estry kwasu cytrynowego wspierają proces rozpuszczania się kamieni już istniejących.

Dzięki zawartym elektrolitom woda z cytryną nawadnia nasz organizm skuteczniej niż woda bez tego dodatku. Warto więc sięgać po nią codziennie rano.

Picie wody z cytryną wywołuje poczucie sytości i pełnego żołądka. Wówczas mniej dotkliwie odczuwamy głód i rzadziej sięgamy po przekąski.

Samo picie dużej ilości płynów wspiera przesuwanie się spożytego jedzenia wzdłuż układu pokarmowego. Dodatkowa obecność soku z cytryny w pitej wodzie sprawia, że tłuszcz z pokarmu jest trawiony szybciej.

W tym przypadku kluczowa jest ilość pitej wody - im więcej, tym skuteczniej rozcieńczamy i usuwamy toksyny z naszego organizmu.

Właściwe nawodnienie organizmu wspiera zdolność skupienia uwagi oraz usprawnia procesy myślowe.

Cytryna, choć w smaku kwaśna, ma na organizm wpływ alkalizujący. Przy wsparciu spożywanych warzyw i owoców zachowuje równowagę kwasowo-zasadową organizmu.

Picie wody z cytryną przynosi również korzyści, które możemy odczuć bez konsultacji medycznych i dłuższych obserwacji: