W okresie jesienno-zimowym, głównie z powodu mniejszej intensywności podejmowanych przez nas aktywności fizycznej, jesteśmy narażeni na przybycie kilku kilogramów. Wówczas z pomocą przychodzi nam woda, naturalna i wysokozmineralizowana. Dlaczego jej regularnie spożywanie jest istotne i pomocne przy odchudzaniu, a także w czasie kiedy chcemy zapobiec nadmiernym kilogramom?

Regularnie spożywana woda:
- wpiera redukcję masy ciała,
- ma właściwości oczyszczające (picie odpowiedniej ilości wody przyczynia się do usuwania toksyn z organizmu),
- wspiera proces usuwania szkodliwych produktów przemiany materii, których nadmiar hamuje odchudzanie i przyczynia się do tego, że przybywa nam kilogramów.

Warto pamiętać, że odwodniony organizm poddany intensywnym ćwiczeniom fizycznym, napotyka trudności w spalaniu tkanki tłuszczowej. Dlatego tak ważne jest, żeby naturalny napój był pity przez nas regularnie. Przy tym należy również sięgać po wodę, która dostarczy nam niezbędnych minerałów, a nawet - zastąpi konieczność spożywania dodatkowych suplementów diety.

Wapń jest składnikiem mineralnym, który wywiera pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu człowieka. Poza tym, że jest budulcem układu kostnego, zębów, wspiera również układ mięśniowy - w tym pracę serca (!), a także pomaga w procesach metabolicznych. Wapń aktywuje pracę wielu enzymów, które z kolei przyspieszają metabolizm, dzięki czemu wspierają proces odchudzania i zapobiegają złapaniu dodatkowych kilogramów. Dodatkowo to między innymi wapń pomaga rozłożyć tłuszcze, które odłożyły się w postaci tkanki tłuszczowej.

O tej porze roku, podczas długich i chłodnych wieczorów, chętniej spędzamy czas na kanapach, w kocu, przed telewizorem lub z książką. Jesienny nastrój w połączeniu z deficytem wapnia w organizmie przyczynia się do chęci sięgania po przekąski. To zaś wpływa na wzrost wagi i trudności w pozbyciu się nadmiernych kilogramów. Dzięki zapewnieniu odpowiedniej ilości wapnia w organizmie, redukujemy pokusę podjadania, dzięki czemu chronimy się przed dodatkowymi kilogramami.

Wybierając produkty, które docelowo ma wesprzeć nasz organizm przed złapaniem dodatkowych kilogramów oraz pomóc w procesie odchudzania, warto sięgać po wysokozmineralizowaną wodę. Dzięki dostarczaniu składników mineralnych wraz z wodą zapewnimy sobie szybsze ich przyswojenie.